Ma­rian­ne Mur­to Lecklén tii­miin!

14.9.2026
Johtamisen ja tiimityön asiantuntija Marianne Murto on liittynyt Lecklén HR-tiimiin vahvistamaan valmennusosaamista. Hänellä on reilun kuuden vuoden kokemus tiimien, johtoryhmien ja esihenkilöiden valmentamisesta pienemmistä yrityksistä pörssiyhtiöihin.
Ennen Leckléä Marianne toimi tiimi- ja johtamisvalmentajana oman yrityksensä kautta, ja kokemusta on kertynyt monilta eri toimialoilta, vahviten teknologia-alan organisaatioista. Marianne uskoo, että paras lopputulos saadaan aikaan hyvän ilmapiirin ja konkretian kautta - nämä ovatkin hänen valmennustyönsä kulmakivet.
Marianne on auttanut yrityksiä esihenkilötyön kehittämisessä ja yhtenäistämisessä, johtoryhmätyöskentelyn tehostamisessa sekä yhteistyön kehittämisessä niin tiimi- kuin organisaatiotasollakin.

Marianne Murto:

- Minulla on suuri palo etenkin johtamisen kehittämiseen, sillä onnistuneella johtamisella on niin valtava vaikutus paitsi liiketoiminnan kehittymiseen, myös ihmisten hyvinvointiin. Hyvä johtaminen ei synny itsestään ja valitettavan usein esihenkilöt ja johtajat jäävät roolissaan hieman yksin. Valmennuksen avulla organisaatioon saadaan toimivat rakenteet johtamiselle ja tuki johtamistyötä tekeville.

- Aloitus Leckléllä on sujunut vauhdikkaasti ja inspiroivasti - vastaanotto on ollut erittäin lämmin. Meillä on kunnianhimoinen ja ammattitaitoinen tiimi, ja odotankin innolla, että pääsen sen mahdollistamana palvelemaan asiakkaita entistäkin monipuolisemmin.

Jaa artikkeli