12 MJK Banneri

Tii­mi

Yli kolmenkymmenen ammattilaisen tiimimme työskentelee
Tampereella, Seinäjoella, Jyväskylässä, Helsingissä ja Kuopiossa.

Hanna Huhtala
Hanna Huhtala

CEO, Lecklé Oy

040 048 4308

hanna.huhtala@leckle.fi

Tutustu
Tero Kurvinen
Tero Kurvinen

CEO, Lecklé Corporate Finance Oy

040 352 8382

tero.kurvinen@leckle.fi

Tutustu
Timo Torppa
Timo Torppa

Hallinto

040 873 8426

timo.torppa@leckle.fi

Tutustu
Jouni Sivunen
Jouni Sivunen

Varatuomari

040 714 5595

jouni.sivunen@leckle.fi

Tutustu
Juho Wallenberg
Juho Wallenberg

Varatuomari

040 162 5687

juho.wallenberg@leckle.fi

Tutustu
Arja Lehto
Arja Lehto

Veroasiantuntija

040 709 2833

arja.lehto@leckle.fi

Tutustu
Juho Lehtimäki
Juho Lehtimäki

Juristi

040 127 9882

juho.lehtimaki@leckle.fi

Tutustu
Heikki Leppänen
Heikki Leppänen

Analyytikko, Pirkanmaan aluejohtaja

040 162 5696

heikki.leppanen@leckle.fi

Tutustu
Jari Ramberg
Jari Ramberg

Veroasiantuntija

Auskultoimassa

jari.ramberg@leckle.fi

Tutustu
Riikka Urtti
Riikka Urtti

Varatuomari, Keski-Suomen aluejohtaja

040 730 3485

riikka.urtti@leckle.fi

Tutustu
Sami-Petteri Kivimäki
Sami-Petteri Kivimäki

Kehitys- ja henkilöstöjohtaja

040 139 5780

sami-petteri.kivimaki@leckle.fi

Tutustu
Lauri Torkkeli
Lauri Torkkeli

Juristi, Uudenmaan aluejohtaja

‭040 154 4084‬

lauri.torkkeli@leckle.fi

Tutustu
Tytti Haaranen
Tytti Haaranen

Varatuomari, HR-lakipalvelut

040 071 9743

tytti.haaranen@leckle.fi

Tutustu
Juho Ranta-Ylitalo
Juho Ranta-Ylitalo

Veroasiantuntija

juho.ranta-ylitalo@leckle.fi

Tutustu
Lauri Pyökäri
Lauri Pyökäri

Varatuomari

040 128 4489

lauri.pyokari@leckle.fi

Tutustu
Anni Halinen
Anni Halinen

Juristi

040 082 3349

anni.halinen@leckle.fi

Tutustu
Aaro Takala
Aaro Takala

Juristi

aaro.takala@leckle.fi

Tutustu
Timo Kankaanpää
Timo Kankaanpää

Viestintäjohtaja

040 719 1778

timo.kankaanpaa@leckle.fi

Tutustu
Anu Jokinen
Anu Jokinen

Veroasiantuntija

041 543 6365

anu.jokinen@leckle.fi

Tutustu
Eveliina Laakso
Eveliina Laakso

Arvonlisäveroasiantuntija

040 668 5720

eveliina.laakso@leckle.fi

Tutustu
Henri Savolainen
Henri Savolainen

Projektipäällikkö

050 511 9881

henri.savolainen@leckle.fi

Tutustu
Simo Kahelin
Simo Kahelin

Juristi

040 620 1185

simo.kahelin@leckle.fi

Tutustu
Tuure Kolehmainen
Tuure Kolehmainen

Varatuomari

040 193 7198

tuure.kolehmainen@leckle.fi

Tutustu
Aki Helander
Aki Helander

Myynti

044 040 0097

aki.helander@leckle.fi

Tutustu
Noora Koskimäki
Noora Koskimäki

Arvonlisäveroasiantuntija

050 574 7523

noora.koskimaki@leckle.fi

Tutustu
Suvi Lindfelt
Suvi Lindfelt

Veroasiasiantuntija

040 187 5606

suvi.lindfelt@leckle.fi

Tutustu
Matias Lintula
Matias Lintula

Veroasiantuntija

050 534 9415

matias.lintula@leckle.fi

Tutustu
Jere Hurskainen
Jere Hurskainen

Analyytikko

050 463 5053

jere.hurskainen@leckle.fi

Tutustu
Hilla Åsvik
Hilla Åsvik

Juristi

hilla.asvik@leckle.fi

Tutustu
Inkki Inola
Inkki Inola

Oikeusnotaari

040 166 2826

inkki.inola@leckle.fi

Tutustu
Aaro Kuusikoski
Aaro Kuusikoski

Juristi

040 357 9166

aaro.kuusikoski@leckle.fi

Tutustu
Krista Hänninen
Krista Hänninen

Oikeusnotaari, trainee

040 186 3471

krista.hanninen@leckle.fi

Tutustu
Petteri Tiainen
Petteri Tiainen

Arvonlisäveroasiantuntija, Pohjois-Savon aluejohtaja

040 510 9862

petteri.tiainen@leckle.fi

Tutustu
Enni Alanko
Enni Alanko

Arvonlisäveroasiantuntija

040 685 0935

enni.alanko@leckle.fi

Tutustu
Jenna Muilu
Jenna Muilu

Juristi, hallinto

040 013 7120

jenna.muilu@leckle.fi

Tutustu
Hanna Lehdes
Hanna Lehdes

Varatuomari

040 730 3664

hanna.lehdes@leckle.fi

Tutustu
Raimo Sarajärvi
Raimo Sarajärvi

Senior Advisor

040 066 2716

raimo.sarajarvi@leckle.fi

Tutustu
Frans Kärki
Frans Kärki

Senior Advisor

040 532 2024

frans.karki@leckle.fi

Tutustu
Hannu Paunikallio
Hannu Paunikallio

Senior Advisor

040 532 2040

hannu.paunikallio@leckle.fi

Tutustu
Jarmo Kuusela
Jarmo Kuusela

Senior Advisor

040 532 2294

jarmo.kuusela@leckle.fi

Tutustu
Jukka-Pekka Tyni
Jukka-Pekka Tyni

Yhteistyökumppani

040 513 7577

jukka-pekka.tyni@leckle.fi

Tutustu
Juuli-Maria Vuori
Juuli-Maria Vuori

Johtamisen valmennukset ja konsultointi

040 714 5548

juuli-maria.vuori@leckle.fi

Tutustu
Tommi Pärmäkoski
Tommi Pärmäkoski

Johtamisen valmennukset

040 703 9900

tommi.parmakoski@leckle.fi

Tutustu
Markku Haapasalmi
Markku Haapasalmi

Johtamisen valmennukset, mentorointi

040 067 7211

markku.haapasalmi@leckle.fi

Tutustu
Kaisa Pelanteri
Kaisa Pelanteri

Työnohjauspalvelut

040 701 4928

kaisa.pelanteri@leckle.fi

Tutustu
Tuomas Tuokkola
Tuomas Tuokkola

Johtamisen valmennukset

044 089 0100

tuomas.tuokkola@leckle.fi

Tutustu