Rakennejärjestelyt

Ra­ken­ne­jär­jes­te­lyt

Riskienhallintaa, liiketoimintojen uudelleenjärjestelyä, exitiin valmistaututumista. Rakennejärjestelyt taipuvat moneksi ja siksi ne ovat erinomaisia työkaluja toimintojen järjestelyyn.

Rakennejärjestelyiden tavoitteena on löytää erityisesti osakeyhtiölain ja elinkeinoverolain tarjoamasta työkalupakista työvälineet yhtiöiden ja omistajien päämäärien työkaluiksi.

Vaikka omistajilla ja johdolla on yhtiön rakenteeseen tai omistuspohjaan liittyvistä tavoitteista ja päämääristä selkeät ajatukset, jää niiden eteenpäin vieminen usein tekemättä johtuen toteuttamistapaan ja toteutuksen vaikutuksiin liittyvästä epätietoisuudesta. Lähes poikkeuksetta rakennejärjestelyitä koskeva yhteistyö käynnistyy keskustelulla yhtiön ja sen omistajien tavoitteista nyt ja tulevaisuudessa. Rakennejärjestelyt ratkaisevat usein toteuttamistavaltaan ja lopputuloksellaan halutun tavoitteen ja monesti niillä saavutetaan samalla myös muita positiivisia vaikutuksia.

Alla on muutamia tuotteita aihepiiriin liittyen. Olemme yksinkertaistaneet tuotekuvauksia mahdollisimman paljon niin, että ne olisivat ymmärrettävissä olevia. Lisäksi olemme pyrkineet listamaan mahdollisuuksien mukaan hintaa/ hinnoitteluperustetta auki. Tilanteestanne riippuen kuvatut tuotteemme eivät välttämättä ole ratkaisu teidän tarpeisiinne/ tilanteeseenne. Suosittelemmekin olemaan pienellä kynnyksellä yhteydessä Lecklén asiantuntijoihin.

Varaa 15 min. maksuton alkukartoitus tai lähetä viesti

Varaa 15 min.

    Lomake on suojattu roskapostin estämiseksi Googlen reCAPTCHA-palvelulla, johon liittyy palvelun tietosuojaseloste ja käyttöehdot.

    Lähetä viesti

      Lomake on suojattu roskapostin estämiseksi Googlen reCAPTCHA-palvelulla, johon liittyy palvelun tietosuojaseloste ja käyttöehdot.

      Varaa 15 min. maksuton alkukartoitus tai lähetä viesti

        Lomake on suojattu roskapostin estämiseksi Googlen reCAPTCHA-palvelulla, johon liittyy palvelun tietosuojaseloste ja käyttöehdot.

          Lomake on suojattu roskapostin estämiseksi Googlen reCAPTCHA-palvelulla, johon liittyy palvelun tietosuojaseloste ja käyttöehdot.

          Aiheen asiantuntijamme

          Jouni Sivunen
          Jouni Sivunen

          Varatuomari, CEO

          040 714 5595

          jouni.sivunen@leckle.fi

          Tutustu
          Juho Wallenberg
          Juho Wallenberg

          Varatuomari

          040 162 5687

          juho.wallenberg@leckle.fi

          Tutustu
          Arja Lehto
          Arja Lehto

          Veroasiantuntija

          040 709 2833

          arja.lehto@leckle.fi

          Tutustu
          Timo Torkkel
          Timo Torkkel

          Veroasiantuntija

          040 589 8012

          timo.torkkel@leckle.fi

          Tutustu
          Timo Torppa
          Timo Torppa

          Legal Assistant

          040 873 8426

          timo.torppa@leckle.fi

          Tutustu
          Tero Kurvinen
          Tero Kurvinen

          CEO, Lecklé Corporate Finance

          040 352 8382

          tero.kurvinen@leckle.fi

          Tutustu
          Jari Ramberg
          Jari Ramberg

          Veroasiantuntija

          040 824 0457

          jari.ramberg@leckle.fi

          Tutustu
          Tytti Haaranen
          Tytti Haaranen

          Varatuomari

          040 071 9743

          tytti.haaranen@leckle.fi

          Tutustu
          Aaro Takala
          Aaro Takala

          Lakimies

          040 559 5169

          aaro.takala@leckle.fi

          Tutustu